Manipulační robot IBR 120

Robot IRB 120 tvoří čtvrtou generaci ABB robotických manipulátorů a zároveň patří mezi nejmenší roboty v rámci kategorie. Vyniká vysokou rychlostí, bezkonkurenční přesností a kompaktním tvarem. Robot je určen především pro manipulaci a přesnou montáž dílů

IRB 120 nalézá uplatnění v širokém spektru průmyslových segmentů. Jde například o elektrotechnický průmysl, strojní výrobu, potravinářství, ale uplatní se také v solární energetice, farmacii, a výzkumu.

Varianta robotu Clean Room splňuje ISO třídu 5, je tak vhodný pro provozy s nároky na čistotu prostředí. Robot obsahuje maziva splňující technické a legislativní požadavky pro aplikaci v potravinářském průmyslu. Zároveň má hladkou povrchovou úpravu a speciální nátěr usnadňující čištění. Konstrukční provedení eliminuje rizika kontaminace vnějšího prostředí.

Vlastnosti

Řídicí jednotka IRC5 Compact disponuje všemi funkcemi klasického, výkonného systému IRC5 v štíhlém a kompaktním provedení. Řídicí jednotka nabízí jednofázové napájení, externí konektory pro signály a vestavěný, rozšiřitelný I/O systém (16 in, 16 out).

Díky nízké hmotnosti pouhých 25 kg a možnosti kotvení pod libovolným úhlem, je manipulátor flexibilním a snadno integrovatelným řešením. Hladký povrch robotu se snadno čistí, vzduchová a signálová vedení jsou tažena tělem robotu na horní rameno.

Mimo horizontálního dosahu ramene, který činí 580 mm, dosáhne robot 112 mm pod svou základnu. Štíhlá koncepce robotu IRB 120 snižuje požadavky na zástavbový prostor. Robot tak může být umístěn v těsné blízkosti jiného zařízení a díky kompaktnímu zápěstí dosáhne rameno blíže místu aplikace.

IRB 120 má lehkou hliníkovou konstrukci. To společně s vlastnostmi řídicího systému IRC5 garantuje rychlou akceleraci, unikátní přesnost a jedinečnou flexibilitu. Varianta IRB 120T je speciálně určena pro aplikace s vysokým nárokem na krátký cyklový čas. Tato rychlejší varianta, využívající software PickMaster3, je ideální pro „pick and place“ aplikace.

Výhody

  • Dokáže pracovat stejně efektivně menším prostředí v blízkosti jiných zařízení.
  • Víceúčelový robot vhodný pro více činností, které se stále opakují.
  • Optimalizace v programu RobotStudio umožňuje minimalizovat prostoje a zpoždění ve výrobě.
  • Rychlý robot pro „pick and place“ činnosti.
  • Varianta robotu Clean Room splňuje ISO třídu 5, je tak vhodný pro provozy s nároky na čistotu prostředí.
  • Varianta IRB 120T je speciálně určena pro aplikace s vysokým nárokem na krátký cyklový čas

Staňte se také našimi klienty.

Sjednejte si s námi schůzku nebo zašlete nezávaznou poptávku.