Montážní robot YuMi

Výrobní robot ABB YuMi
Výrobní robot ABB YuMi

YuMi patří do nové éry automatizace, jako je montáž drobných součástek, kdy se roboty i lidé podílejí na provádění stejných úkolů. Roboty mají zabudovaný bezpečnostní systém, takže nemusejí pracovat v oddělených prostorech.

Duální robotické paže mají přesný vizuální systém, obratné svěrky, citlivou zpětnou vazbu regulace síly a zabudované bezpečnostní prvky, které umožňují programování orientované více na bázi „učení“ než na psaní strojového kódu.

Vlastnosti

Integrovaný řídicí systém páté generace IRC5 s technologií ovládání pohybu TrueMove a QuickMove™ řídí přesnost, rychlost, dobu cyklu, programovatelnost a synchronizaci s externími zařízeními.

K I/O rozhraním patří Ethernet IP, Profibus, USB porty, DeviceNet™, komunikační port, nouzové zastavení a air-to-hands. YuMi pracuje s širokou škálou HMI zařízení, jako jsou vyučovací modul, průmyslové displeje, komerčně dostupné tablety a chytré telefony.

Napájení 100–240 V je univerzální a lze k němu využít libovolnou zásuvku na celém světě.

Výhody

  • Dokáže pracovat stejně efektivně bok po boku i tváří v tvář lidským spolupracovníkům.
  • Servo chapadla („ruce“) obsahují doplňkové příslušenství pro zabudované kamery.
  • Algoritmy v reálném čase nastavují bezkolizní dráhu pro každou paži upravenou pro požadovaný úkol.
  • Polstrování chrání spolupracovníky v oblastech vysokého rizika, protože v případě kontaktu pohltí sílu.
  • Jestliže robot zaznamená neočekávaný objekt – třeba nepatrný kontakt se spolupracovníkem – dokáže svůj pohyb zastavit v řádu milisekund. Pohyb pak lze obnovit stejně snadno, jako když stisknete na dálkovém ovladači tlačítko „play“.
  • Možnosti přiskřípnutí mezi pohyblivými součástmi a mezi pohyblivými a pevnými součástmi byly zcela odstraněny nebo omezeny na přijatelnou úroveň.

Staňte se také našimi klienty.

Sjednejte si s námi schůzku nebo zašlete nezávaznou poptávku.